Alla Vienna

Alla Vienna to orkiestra złożona z siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym, związanych z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską. Występuje pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

W czasie minionego sylwestra 2010/2011 zespół wypełnił po brzegi główną salę Filharmonii Łódzkiej. Wcześniej grupy słuchano m.in. w warszawskich Łazienkach, Wilanowie, Lapidarium, uświetniał on muzycznie II Europejskie Forum Gospodarcze oraz inaugurował łódzki letni sezon koncertowy. – Już na początku 2008 roku już wiedzieliśmy, że w każdym z nas gra mniej więcej to samo, a najlepiej brzmi, gdy robimy to wspólnie, pod szyldem Alla Vienna – podkreśla Jan Niedźwiecki, kierownik muzyczny zespołu.

W styczniu 2010 Alla Vienna koncertowała w Filharmonii Łódzkiej i Filharmonii Bałtyckiej. Obydwu występów wysłuchało łącznie ponad 1700 osób, a „Polska Dziennik Łódzki” (11.01.10) napisał: „Orkiestra FŁ w wydaniu kieszonkowym dostarczyła równie wielkich emocji, co dużo większe składy instrumentalne”.

Zespół początkowo występował jako orkiestra salonowa i tak też budował swój program. Po kilku miesiącach wspólnego muzykowania postanowili poszerzyć repertuar, realizując barwne projekty muzyczne, wykonując muzykę różnych epok, stylów i gatunków; robiąc to w sposób nowatorski i niepowtarzalny. Płyną w czasie ich koncertów Straussowskie „fale Dunaju”, rozgrzewają publiczność musicalowymi i filmowymi hitami, a także muzyką Queen.

więcej informacji na stronie: allavienna.pl