Kino to najważniejsza ze sztuk – rzekł u progu XX wieku klasyk, zapominając jednak – przed pożegnaniem z proletariatem - dodać, że w tym kinie najważniejsza jest... muzyka. Dlatego chcielibyśmy naprawić ten niewątpliwy, historyczny błąd Władimira Iljicza Lenina, zapraszając na cykl koncertów „Ale kino! z Alla Vienna”.

W trakcie koncertów przypomnimy najpiękniejsze tematy z najsłynniejszych filmów, które wzbogacili swym muzycznym kunsztem najwięksi kompozytorzy. Zabrzmi - skrywająca się za rozchybotanym nieustannie wejściem do saloonu i wypełniająca bezkresne przestrzenie prerii - muzyka z westernów ("Siedmiu Wspaniałych", "Tańczący z Wilkami"). Powrócą wspomnienia inspirowane dźwiękami z klasycznych obrazów Hollywood ("Most na rzece Kwai", "Lista Schindlera"). Popłyną nuty kreślone ręką amerykańskich – John Barry, John Williams - i europejskich mistrzów – Ennio Morricone, Nino Rota ("Ojciec Chrzestny"). Dawno zapomnielibyśmy sceny z Marlonem Brando i Alem Pacino, gdyby nie cudowna muzyka...

Dojdzie również do filmowo-muzycznych konfrontacji, niespotykanych do tej pory, ani na małym, ani dużym ekranie. Bohaterowie westernów zmierzą się z Jamesem Bondem, Żandarm z St. Tropez z Różową Panterą, a po koncercie wciąż nie będziecie zdecydowani, czy piękniej brzmią liryczne motywy z „Foresta Gumpa” czy z „Parasolek z Cherbourga”. A może suita z „Mamma Mia”.

O mamma mia, musicie tam być!