full screen background image

Alla Vienna

Siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Na co dzień związani jesteśmy z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Jako Alla Vienna występujemy pod dyrekcją zastępcy koncertmistrza Filharmonii Łódzkiej – Marty Niedźwieckiej.

Od wiedeńskiego salonu po Broadway, Hollywood i Londyn

Nasz zespół powstał w 2008 roku. Początkowo swój repertuar budowaliśmy wokół muzyki wiedeńskiej, sukcesywnie powiększając program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Dziś naszą wizytówką są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne: m.in. „Ale Kino”, „Kochamy Seriale”, „Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie”, „Filmowe Piosenki z chórem” czy „Piosenki Anny German”.

Liczne koncerty w Polsce i zagranicą

Z roku na rok wzbogacamy nasze artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowe sale koncertowe i zbierając entuzjastyczne recenzje. W 2012 roku zagraliśmy 30 koncertów w całym kraju;w 2013 roku - 38, m.in. w Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Podkarpackiej, Operze w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Przemyślu, Kielcach, Zielonej Górze, Chorzowie, Lublinie... Były to zarówno występy dla szerokiej publiczności, jak i oprawa muzyczna wydarzeń. Sukcesy zespołu nie umknęły uwadze zagranicznym impresariom. Od 2012 roku współpracujemy z holenderską agencją, koncertując w Holandii.